Nieuwe regels voor banken, stoelen en markeringen tijdens de intocht

Het is al jaren een traditie om een plekje langs de Via Gladiola te reserveren door stoelen en banken buiten te zetten. Vanaf 2024 zijn er nieuwe regels omdat de hoeveelheid meubels en lintjes om een plek te markeren enorm steeg (met 25% in 2023). En de spullen stonden steeds eerder op de groenstroken.  

Regels 2025

  • Vanaf zaterdag 12 juli mag u meubels neerzetten en plekken markeren. Let op: doet u dit voor 12 juli 2025, dan haalt afvalinzamelaar Dar deze meubels en afzettingen weg langs de Via Gladiola/Sint Annastraat
  • Neem uw eigen spullen na afloop mee naar huis. En spreek andere mensen hier ook op aan
  • We gaan strenger controleren op 'bijplaatsen''. Dat betekent dat er op de dag van de intocht ander meubilair zoals kasten, salontafels, servieskasten op de groenstroken staan. De toezichthouders gaan hier strenger opletten. Zij geven eerst een waarschuwing voordat zijn een boete geven.