Datum:

Nieuwsbrief 20 augustus 2025

Save the Date - Denk mee over uw omgeving

We nodigen u van harte uit om mee te denken over de regels in uw leefomgeving. De gemeente Nijmegen werkt aan een wijziging van het omgevingsplan. Dit plan bevat regels over hoe we met onze leefomgeving omgaan – bijvoorbeeld op het gebied van geluid, archeologie en wonen. Veel van deze regels gaan straks voor iedereen gelden. Daarom is het belangrijk dat zoveel mogelijk mensen hierover mee kunnen denken.

We weten dat het omgevingsplan soms technisch is. Tegelijkertijd geloven we dat er veel kennis en betrokkenheid is in onze stad. Veel Nijmegenaren weten precies wat er speelt in hun buurt, wijk of straat. Die kennis willen we benutten. 

Inloopbijeenkomst 2 september

Daarom organiseren we op dinsdagavond 2 september een eerste inloopbijeenkomst hierover. Tijdens deze bijeenkomst hoort u meer over de nieuwe regels die we willen opnemen in het omgevingsplan.  We gaan dan dieper in op de onderwerpen: 

  • Geluid en trillingen
  • Archeologie
  • Wonen

In een informele marktopstelling kunt u per onderwerp uw vragen stellen, zorgen delen of ideeën aandragen. Let op: de onderwerpen kunnen nog wijzigen. Als dat zo is, informeren we u daarover. 

Datum en tijd: dinsdag 2 september, van 18.00 tot 21.00 uur

Locatie: stadhuis Nijmegen, Korte Nieuwstraat 6

Zet deze datum alvast in uw agenda. Aanmelden is niet nodig. U kunt gewoon binnenlopen. 

Meer informatie

Meer informatie over hoe u mee kunt denken over de nieuwe wijzigingen van het omgevingsplan staat op Mijn Wijkplan

Subsidie voor Nijmeegse cultuur

Draagt uw organisatie actief bij aan cultuur in Nijmegen en heeft u plannen voor 2026? Zet snel de plannen op papier en vraag subsidie aan.

Is uw organisatie al plannen aan het maken voor culturele activiteiten of een cultureel programma in 2026? Misschien komen deze plannen in aanmerking voor subsidie vanuit de subsidieregeling Eenjarige Culturele Subsidies! Let op: dit jaar heeft u eHerkenning niveau 3 nodig om uw aanvraag te doen. Vraag deze dus op tijd aan.  

De subsidie is bedoeld om spannende en veelzijdige culturele activiteiten en (eenjarige) programma’s in Nijmegen te stimuleren. Subsidie aanvragen kan voor activiteiten met actieve deelname en voor artistieke culturele activiteiten. Hiervoor kunt u minimaal €3.000 en maximaal €25.000,- aanvragen, tot maximaal 60% van de totale kosten. Subsidie aanvragen kan tot en met 30 september 2025.  

Op vrijdag 12 september organiseert de Cultuur Academy van 14.00 tot 16.00 uur een subsidiespreekuur over deze regeling. Wilt u komen? Meld u dan aan via www.cultuuracademy.nl.

Kijk voor meer informatie en het indienen van uw aanvraag op nijmegen.nl.

Cursus voor VvE's: samen aan de slag met verduurzaming

Heeft uw VvE plannen om het gebouw te verduurzamen? De gemeente Nijmegen helpt u graag op weg. Dit jaar organiseerden we al twee goedbezochte informatiebijeenkomsten. Nu is er een nieuwe kans: een praktische cursus in september. In deze cursus leert u stap voor stap wat er komt kijken bij het verduurzamen van uw gebouw.  

  • U krijgt handige tips over isolatie, zonnepanelen en andere technische maatregelen.  
  • We leggen uit welke regels en afspraken gelden voor een VvE.  
  • U leert hoe u het proces aanpakt, zodat alle bewoners betrokken zijn en meedoen.  
  • Wanneer: drie maandagmiddagen – 8, 15 en 22 september 2025
  • Waar: Educatieruimte van het Regionaal Archief Nijmegen (naast de bibliotheek)  

Extra: Na de cursus maakt uw VvE kans op een gratis energiescan én een regisseur die u helpt bij de volgende stappen. Wees er snel bij, want vol = vol. Meld u aan via nijmegen.nl/energieloket (klik op de tegel U heeft een koopappartement met VvE > cursus). Samen maken we uw gebouw én Nijmegen duurzamer! 

Warenmarkt tijdens Najaarskermis 2025

Van 4 tot en met 12 oktober 2025 vindt de Najaarskermis plaats. De kermis vindt plaats op de Grote Markt, een deel van Kelfkensbos, Hoogstraat, Plein 1944, de Waalkade en de Lindenberghaven.  

De grootte van de Najaarskermis heeft gevolgen voor de warenmarkt op zaterdag 4 en 11 oktober en maandag 6 en 13 oktober. Omdat een groot deel van Kelfkensbos niet gebruikt kan worden door de herinrichting van het plein, is ook de opstelling van de Najaarskermis anders dan in 2025.

Wat betekent dit?

  • De warenmarkt op de Grote Markt, Burchtstraat en Augustijnenstraat op zaterdag 4 oktober en zaterdag 11 oktober 2025 wordt anders ingericht door diverse kramen op een andere plek neer te zetten.
  • De warenmarkt op de Grote Markt op maandag 6 en maandag 13 oktober 2025 wordt voor een deel verplaatst naar de Augustijnenstraat en een aantal kramen worden anders neergezet.  
  • De warenmarkt op de Hoogstraat op maandag 6 oktober 2025 wordt verplaatst naar de Burchtstraat.

Lees hier Collegevoorstel 4.5 Marktverplaatsing tijdens Najaarskermis 2025 

Nieuws uit de raad

Vanavond is het Politieke Avond en de gespreksronde staat centraal. De Politieke Avond start om 18.00 uur. Op de agenda staan onder andere inspraak over verschillende onderwerpen, toelichting benodigde geluidsmaatregelen speelplein De Buut, brief regionaal actieplan dak- en thuisloosheid en schriftelijke vragen over echte oplossingen voor dakloze mensen, inwoners en ondernemers.

Brief regionaal actieplan dak- en thuisloosheid en schriftelijke vragen over echte oplossingen voor dakloze mensen, inwoners en ondernemers

Meerdere fracties willen dit onderwerp bespreken. De fracties zijn van mening dat de gemeente alles moet doen om dakloze mensen snel te huisvesten en goed te ondersteunen. In een brief is toegelicht wat de regio wil doen en hoe het college denkt over lokale maatregelen. 
De fracties willen op tijd kaders meegeven en hierover in gesprek met de raad. Ze willen onder andere praten over het voorkomen van dakloosheid, omgaan met huisuitzettingen en het bieden van andere woonvormen en tijdelijke huisvesting. 

Inspreken

Wilt u inspreken bij de gemeenteraad? Neem dan contact op met de griffie via: griffie@nijmegen.nl

Blijf op de hoogte van de gemeenteraad

Wilt u op de hoogte blijven van de agenda’s, onderwerpen en nieuws van de gemeenteraad? Dan kunt u zich abonneren op de nieuwsbrief van de gemeenteraad. Of volg de gemeenteraad op LinkedIn